خانه » تویوتا هایلندر ۲۰۱۷

کسانی که مدل راو ۴ تویوتا را بسیار کوچک می‌دانند هایلندر توانا و بزرگ می‌تواند انتخاب مناسبی باشد. ما اخیراً هایلندر ۲۰۱۷ به‌روز شده را بررسی نموده‌ایم تا تفاوت‌های این کراس اوور جذاب با مدل ۲۰۱۶ را بیابیم. با هم نگاهی به ۸ مورد از نکات شنیدنی هایلندر ۲۰۱۷ می‌اندازیم.

۱- لکسوس هایلندرها؟ تقریباً…

8x39hbvmcdv8wmuxzqz

با وجود فورد اکسپلورر پلاتینیوم و جی ام سی آکادیا دنالی که نیازهای خریداران کراس اوورهای معمولی با کمی تجمل را برآورده می‌کنند، تویوتا از این موضوع سود برده و تغییراتی را برای افزایش جذابیت هایلندر لیمیتد پلاتینیوم ۲۰۱۷ صورت داده است. این نسخه دارای رینگ‌های ۱۹ اینچی با طرحی است که قبلاً دیده‌ایم اما هم‌اکنون دارای پوشش کرومی تیره‌ی جالبی هستند؛ و لامپ‌های پروژکتور این خودرو را شاید در جگوار، لینکلن و موستانگ دیده باشید اما حالا در هر دو تریم لیمیتد این خودرو وجود دارند.

پس از مشاهده‌ی جزئیات چوب منحصربه‌فرد تریم پلاتینیوم و صندلی‌هایی با چرم قهوه‌ای قضاوت ما ترکیبی شد. تریم چوب خودرو نشان‌دهنده‌ی یک مدل لوکس نیست اما صندلی‌ها حس و ظاهر خیال‌انگیزی دارند.

۲- چگونه همانند یک LS داخل خودرو جای می‌گیرید

sta80nm30b1hhck67kp2

بنا به گفته‌ی تویوتا در صندلی‌های چرمی هایلندر لیمیتد پلاتینیوم از همان مواد و رنگ استفاده شده در لکسوس LS بهره برده شده است؛ و این خود را نشان می‌دهد. صندلی‌ها احساس راحتی دارند و رنگ آن‌ها کاملاً کلاس بالا نشان می‌دهد.

۳- هنوز هم با یک مینی ون برابری نمی‌کند

cweukkzmmeictmxpuef3

از آنجایی‌که ما اکثر اوقات راننده بودیم وقت زیادی را صرف نشستن در صندلی‌های ردیف سوم نکردیم. تویوتا مدل سی‌نا ۲۰۱۷ را در کنار هایلندر ۲۰۱۷ عرضه می‌کند ما باید هر دو خودرو را تست کنیم. سورپرایزی وجود ندارد، برنده‌ی فضا در این مقایسه سی‌نا است. البته همین امر نیز مورد انتظار است چراکه هایلندر طول کمتری داشته و فضای کلی سی‌نا بیشتر است.

اگر هایلندر با انتظارات شما همخوانی بیشتری دارد پس بدانید که تریم های بالاتر لیمیتد و پلاتینیوم این خودرو با ترکیب‌بندی ۸ نفره نیز ارائه می‌شوند. (پیش از این تریم های یاد شده تنها با ۷ صندلی ارائه می‌شدند).

۴- طویل‌تر نسبت به مدل قبلی

owtx0wi95xvka8jius0l4
بخشی از جذابیت بیشتر هایلندر نسبت به سی‌نا شاید به توانایی این خودرو در جا شدن آسان‌تر در گاراژی استاندارد است. بله این خودرو ۲۰ سانتی‌متر کوتاه‌تر از سی‌نا است اما مدل ۲۰۱۷ هایلندر ۳٫۵ سانتی‌متر نسبت به نسخه‌ی قبل از فیس لیفت طویل‌تر شده است. این خودرو برجسته‌تر از قبل شده و نمای اورهنگ جلو و عقب بازنگری شده تأثیر نسبی روی طول کلی خودرو داشته‌اند.

۵- چه نمایی! آیا اسپورت است؟

همانند سی‌نا SE، هایلندر SE نیز با سیستم تعلیق بهبود یافته و برجسته‌تر به همراه استایلی دوقطبی تر متمایز شده است. در بررسی ما هایلندر SE زیاد اسپورت نبود و البته سریع‌ترین خودروی کلاس خود نیست اما جلوپنجره‌ی حجیم این خودرو بزرگ شده است.

تویوتا تخمین زده که حدود ۷ درصد کل فروش هایلندر را تریم SE تشکیل خواهد داد.

۶- راندمان هزینه‌ی کمتری دارد

4eerg1cp99blvzxlnsux6
تویوتا هایلندر هیبرید در سال ۲۰۱۷ دسترس‌پذیر تر خواهد شد. مدل هیبرید ۶ سیلندر که در تریم های LE و XLE عرضه می‌شوند شاید باید بیش از قبل مورد توجه قرار گیرد. مدل های هیبرید ۳ درصد فروش هایلندر در سال ۲۰۱۶ را تشکیل دادند اما انتظار می‌رود که این آمار در سال ۲۰۱۷ به ۷ درصد افزایش یابد و شاید در سال ۲۰۱۸ این میزان فروش ۱۰ درصد شود.

۷- فضاسازی عالی

چیزی که نیازی برای تغییر در هایلندر ۲۰۱۷ نداشته راه‌حل‌های فضاسازی آن است. جدای از فضای ذخیره‌ای منعطف کنسول مرکزی، فضای زیادی زیر کنترل‌های تهویه مطبوع وجود دارد. یکی از همکاران ما که هایلندر ۲۰۱۵ دارد گفته که اگرچه در ابتدا واقعاً ظاهر این بخش را دوست نداشته اما اذعان کرده که همیشه از فضای ایجاد شده استفاده می‌کند.

۸- سیستم‌های ایمنی استاندارد

m12v4fjno8ikss5iuubr8

هایلندر ۲۰۱۷ جدیدترین ساخته‌ی تویوتا است که از پکیج تکنولوژی ایمنی فعال این خودروساز بهره می‌برد. این پکیج دربردارنده‌ی سیستم ترمز خودکار با تشخیص عابر پیاده، کروز کنترل فعال و سیستم دستیار حفظ خودرو در بین خطوط است. باید خاطرنشان کرد که این پکیج به‌صورت استاندارد در همه‌ی مدل‌های هایلندر ۲۰۱۷ وجود دارد اما سیستم‌های اندروید اتو و اپل کارپلی هنوز هم در لیست آپشن قرار دارند.

نظرات غیر فعال شده اند.